Parafia Jezusa Miłosiernego

Lokalna Polska Misja Katolicka w Croydon

O parafii

Lokalna Polska Misja Katolicka

Każda Polska Parafia w Anglii i Walii jest częścią Polskiej Misji Katolickiej zarejestrowanej jako Charity pod nazwą: The Polish Catholic Mission in England & Wales Registered Charity No 1119423. Polska Misja Katolicka jest instytucją koordynującą duszpasterstwo dla Polaków mieszkających na terenie Anglii i Walii. Obecnie obejmuje blisko 70 parafii i ponad 200 miejscowości, w których regularnie odprawiana jest Msza św. w naszym języku. Ponad 100 kapłanów sprawuje posługę duszpasterską w strukturach Misji, otaczając rodaków opieką duszpasterksą i duchowym wsparciem.

Jesteśmy parafią personalną, to znaczy, że aby prawnie przynależeć do tej parafaii trzeba oficjalnie się zapisać. Odpowiedni formualrz można uzyskać w kancelarii parafialnej.

Gift Aid

Jest to akcja zachęcająca wszystkie osoby płacące podatek dochodowy, by wypełniły i podpisały Deklarację, która stwierdza, że wszystkie ofiary składane przez sygnatariusza na rzecz organizacji dobroczynnej (w naszym przypadku Polish Catholic Mission, którą tworzą wszystkie Lokalne Polskie Misje Katolickie w Anglii i Walii) powinny być traktowane jako ofiary “Gift Aid”. Na mocy tej Deklaracji, od 6 kwietnia 2008 parafia otrzymuje od Urzędu Podatkowego zwrot podatku zapłaconego przez ofiarodawcę w wysokości 25 pensów za każdego wpłaconego funta.

Kościół Jezusa Miłosiernego

Poniedziałek - piątek: 10.00, 19.00

Sobota: 8.45; 18.30 (Eucharystia niedzielna)

Niedziela: 8.30, 10.00 (dla dzieci), 18.00

Holy Innocents Church

Niedziela: godz. 12.00

O życie szare i monotonne, ile w tobie skarbów. Żadna godzina nie jest podobna do siebie. Szarzyzna i monotonia znikają, kiedy patrzę na wszystko okiem wiary.

Św. Siostra Faustyna (Dz 62)